Un jucător intrat la pauză a reușit golul victoriei în minutul 90
|

FCSB a învins la Budapesta, scor 1-0, după un gol venit în minutul 90 și semnat de William Baetan.

Campioana României a obținut calificarea în dubla cu Maccabi Tel Aviv, scor 2-1 la general, după un meci destul de anost și cu puține ocazii. Ocaziile mari ale partidei au fost semnat de FCSB care putea înscrie încă din prima repriză prin David Miculescu care  a tratat cu lejeritate o ocazie importantă de gol. În repriza secundă, prima ocazie de gol i-a aparținut tot FCSB-ului prin Luis Phelippe care a trecut razant pe lângă o minge centrată de Wiliiam Baetan.

Intrat la pauză în locul lui Marius Ștefănescu, același William Baetan a dat lovitura de grație și a marcat după un contra-atac școală încheiat cu un șut plasat din interiorul careului. Minutul 90: 5 minute suplimentare pentru această repriză
Minutul 90: GOOOOL! FCSB!! Baetan marchează în minutul 90 după un contra-atac școală al FCSB-ului Minutul 85: Baetan trage un șut din afara careului care trece puțin pe lângă poartă Minutul 78: Daniel Popa irosește o șansp uriașă de gol. A reluat cu capul pe lângă poartă din centrul careului mic Minutul 75: Maccabi a echilibrat partida Minutul 60: Baetan a centrat periculos dar jucătorii FCSB-ului nu au ajuns pe traectoria balonului Minutul 55: FCSB domină steril în repriza secundă Minutul 46: A început repriza secundă la Budapesta UPDATE Ora 21.51:Pauză la Budapesta. Scorul la finalul primei reprize este 0-0 Minutul 45: Sunt arătate 5 minute suplimentare pentru această repriză Minutul 37: Darius Olaru a expediat un șut superb de la 20 de metri, scos extrem de greu de portarul israelienilor Minutul 30; Maccabi începe să atace tot mai periculos poarta lui Târnovanu Minutul 25: Israelienii au echilibrat partida Minutul 14: Darius Olaru s-a lovit puternic de un adversar și are nevoie de îngrijiri medicale Minutul 10: FCSB continuă să domine partida dar fără să își creeze ocazii mari de gol Minutul 5: David Miculesc ratează o ocazie imensă cu un șut din interiorul careului care trece puțin pe lângă poartă Minutul 2: Ocazie importantă pentru FCSB, o centrare a lui Radunovic a trecut prin fața porții israelienilor UPDATE Ora 20.25: A început partida de la Budapesta UPDATE Ora 20.25: Lunetiști la meciul FCSB-ului din Ungaria Doi agenți de securitate pe cladirea din fața stadionului Echipele de start pentru meciul dintre Maccabi Tel Aviv (Israel) şi FCSB, care va avea loc miercuri seara (21:00), pe Bozsik Arena din Budapesta, în manşa secundă a turului al doilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal: Maccabi: 90. Roi Mishpati – 5. Idan Nachmias, 13. Raz Shlomo, 6. Tyrese Asante, 27. Ofir Davidzada – 42. Dor Peretz, 14. Joris van Overeem, 16. Gavriel Kanichowsky – 10. Dan Biton, 7. Eran Zahavi (căpitan), 20. Henry Addo. Antrenor: Zarko Lazetic. Rezerve: 22. Ofek Melika, 50. Roei Amedi – 2. Avishay Cohen, 15. Yonas Malede, 18. Matan Hozez, 26. Nadav Niddam, 29. Sagiv Jehezkel, 30. Matan Baltaxa, 34. Saied Abu Farchi, 35. Shahar Rosen, 37. Roy Nawi, 55. Nir Bitton. FCSB: 32. Ştefan Târnovanu – 2. Valentin Creţu, 5. Joyskim Dawa, 30. Siyabonga Ngezana, 33. Risto Radunovic – 8. Adrian Şut, 16. Mihai Lixandru – 15. Marius Ştefănescu, 27. Darius Olaru (căpitan), 25. Alexandru Băluţă – 11. David Miculescu. Antrenor: Elias Charalambous. Rezerve: 99. Andrei Vlad – 3. Ionuţ Panţîru, 6. Denis Haruţ, 12. David Kiki, 18. Malcom Edjouma, 19. Daniel Popa, 20. Nana Antwi, 21. Vlad Chiricheş, 24. Wiliam Baeten, 29. Alexandru Musi, 42. Baba Alhassan, 70. Luis Phelipe. Arbitru: Jeremie Pignard; arbitri asistenţi: Aurelien Drouet, Laurent Coniglio; al patrulea oficial: Mathieu Vernice (toţi din Franţa) Arbitru video: Benoît Millot; arbitru asistent video: Bastien Dechepy (ambii din Franţa) Observator UEFA pentru arbitri: Helmut Fleischer (Germania); Delegat UEFA: Christian Mutschler (Elveţia)