FC Barcelona, învinsă de Monaco / Atletico, victorie cu gol în minutul 90 / Alte rezultate
|

Formaţia FC Barcelona a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa AS Monaco, în prima etapă a tabloului principal a Ligii Campionilor, informează news.ro.

Tot joi, Atletico Madrid a învins Leipzig cu 2-1 datorită unui gol marcat în minutul 90. Rezultate din faza ligii LC: AS Monaco – FC Barcelona 2-1 Au marcat: Akliouche ’16, Ilenikhena ’71 / Yamal ‘28 În minutul 10, de la FC Barcelona a fost elminat Eric Garcia.

Atalanta – Arsenal 0-0 În minutul 51, Retegui (Atalanta) a ratat un penalti.
Atletico Madrid – Leipzig 2-1 Au marcat: Griezmann ’28, Gimenez ’90 / Sesko ‘4   Brest – Sturm Graz 2-1 Au marcat: Magnetti ’23, Sima ’56 / Fernandes ‘45+1   În minutul 88, de la oaspeţi a fost eliminat Lavalee.